Spotkania biznesowe na kulturalnym szczeblu - montemmedia.pl

Czas na Hotel

Spotkania biznesowe na kulturalnym szczeblu

Podczas każdego wydarzenia biznesowego – szkolenia, konferencji lub eventu należy zwracać szczególną uwagę nie tylko na przygotowanie merytoryczne. Cała otoczka wydarzenia też będzie oceniana przez uczestników. A sami uczestnicy spotkania? Również powinni zapoznać się z zasadami savoir vivre’u.

Zaczynamy od organizacji. Najpierw wybieramy miejsce, które odpowiada nam wielkością i lokalizacją oraz pozwala na rozmieszczenie sprzętu. Dobry organizator wydarzenia biznesowego zadba o prawidłowe poinformowanie gości o godzinie i miejscu spotkania. Oczywiście wszystkie informacje przekaże odpowiednio wcześniej. Można również powielać informacje, aby mieć pewność, że dotarły do uczestników oraz poprosić o potwierdzenie przybycia. Jeśli planujemy wiele prezentacji i atrakcji, podzielmy je na tematyczne panele. Dzięki temu uczestnicy będą mieli wybór, a my pozbędziemy się ryzyka, że program będzie zbyt intensywny. Odpowiednio wcześniej przygotujmy salę i zadbajmy o to, aby wszystko rozpoczęło się o zaplanowanej godzinie.

Teraz spojrzenie z drugiej strony - jak powinien zachować się uczestnik wydarzenia? Przede wszystkim ważne jest potwierdzenie przybycia w wyznaczonym terminie. Powinniśmy również zadbać o punktualność. Jeżeli z powodów niezależnych od nas spóźniliśmy się, postarajmy się dyskretnie dołączyć do reszty gości, nie wywołując przy tym chaosu i nie utrudniając organizatorom prowadzenia prezentacji. Pamiętajmy, że podczas konferencji lub szkolenia reprezentujemy swoją firmę. Oddzielmy więc część oficjalną od rozrywkowej i starajmy się zachowywać zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Jeśli zarówno organizatorzy jak i uczestnicy zachowają się profesjonalnie i będą dbać o to, aby wszystkie elementy wydarzenia potoczyły się według planu – spotkanie biznesowe na pewno okaże się sukcesem.


Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Hotel
Kto z nas nie marzy o podróżowaniu? Mamy „swoje” miejsca, które koniecznie chcemy zobaczyć, kultury, które chcemy poznać, atrakcje warte odwiedzenia. Marzymy, marzymy i… zazwyczaj nie ruszamy się w miejsca. Powodów do odkładania decyzji o wyjeździe jest mnóstwo. Brakuje nam czasu, pieniędzy, partnera do podróży… Wszystkie są równie ważne, ale żaden z nich nie jest przeszkodą nie do pokonania. Marzysz o podróży? Podejmij decyzję o wyjeździe! PLANOWANIE Decyzja o wyjeździe podjęta? – najtrudniejsze za nami. Przyszedł czas na planowanie. Rzeczą najważniejszą jest przemyślenie swoich potrzeb. Na co mamy ochotę? Na relaks? Zwiedzanie? Aktywny wypoczynek? A może liczy się tylko romantyczna atmosfera i sprzyjający klimat miejsca? Zanim wybierzemy cel naszego wypoczynku, zastanówmy się, czy spełnia nasze oczekiwania. Przed wyjazdem sprawdźmy najważniejsze atrakcje w okolicy. Choćby po to, aby mieć świadomość, co nas omija, jeśli zdecydujemy się nie wychodzić z hotelu.
WIĘCEJ